Grozs

3D PRINTERU TEHNOLOĢIJAS

3D PRINTERU TEHNOLOĢIJAS

Populārākās 3D printeru tehnoloģijas, kuras mēs piedāvājam: 


1. Materiāla ekstrūzija:

    1.1. FFF / FFT / FDM / LPD - materiāls tiek kausēts caur uzgali un pa slānim likts viens uz otra. Šī ir klasiskā un lētākā tehnoloģija, kuras potenciāls tiek izmantots gandrīz pilnā mērā. Ērti lietot mājas apstākļos, nav nepieciešamas īpašas zināšanas vai iemaņas, plaša spektra pielietojumam. 

3D printeri: Zortrax M200 Plus, M300 Plus, Flashforge Adventurer 3 u.c.

FDM materiālu salīdzināšanas tabula atrodama šeit.
    1.2. LPD Plus - materiāls tiek kausēts caur diviem uzgaļiem un pa slānim likts viens uz otra, pie tam viens var būt detaļas materiāls, bet otrs ūdenī izšķīdināms atbalsta materiāls. Šī ir uzlabotā klasiskā tehnoloģija, kas atvieglo atbalsta struktūru noņemšanu sarežģītākām detaļām. Ērti lietot mājas apstākļos, nav nepieciešamas īpašas zināšanas vai iemaņas, plaša spektra pielietojumam. 

3D printeri: Zortrax M300 Dual 
2. Fotopolimerizācija:

    2.1. UV LCD -  šķidru materiālu cietina ultravioletā gaisma no UV LCD displeja projekcijas. Šī ir jauna tehnoloģija par samērā zemu cenu, kas ļauj printēt ļoti smalkus objektus vai arī objektus ar augstu detalizāciju. Tādu 3D printeri lietot ir nedaudz grūtāk, nepieciešamas nelielas iemaņas, kā arī sagatavotāka darba vide. 

3D printeri: Zortrax Inkspire 2 u.c.   

3. Selektīvā lāzera kausēšana (SLS):

Materiāla pulveris tiek kausēts kopā ar lāzera staru siltā atmosfērā. Galvenās priekšrocības ir industriālu materiālu (piem., neilonu) izvēle, kā arī printēšana bez atbalsta struktūrām, jo par atbalstu kalpo pats pulveris, tādēļ var izprintēt sarežģītas ģeometrijas, iegūstot maksimāli pietuvinātu detaļu liešanas tehnoloģijai, var izmantot arī dažādas pēcapstrādes tehnoloģijas.  Šo tehnoloģiju izmanto gala prototipu vai mazas un vidējas sērijas ražošanā dažādām tehniskām detaļām. 

3D printeri: Sinterit Lisa /Pro, Lisa X, Nils 480 u.c.Atpakaļ